Olybet EHL Oskara kausa izcīņas apskats - R2 divīzija
30.04.2018

1. nedēļa
 
R2
Pirmo R2 playoff spēli sīvā cīņā uzvarēja pagājušās sezonas čempioni - FLC. Jau pirmajā periodā FLC izvirzījās vadībā ar 2:0. Otrajā periodā ātri tika panākts izlīdzinājums, taču tūlīt seko arī FLC uzvaras vārti (3:2). Atbildes spēle šonedēļ nenotika, komandas tiksies jau trešdien. Paredzam, ka cīņa būs līdzīga, ņemot vērā, ka abām komandām regulārajā sezonā pa 27 punktiem un dalīta 4. un 5. vieta.
 
 
Rupuči un Natick paspējuši tikties divreiz - abas reizes Rupuči aizstāv bronzas medaļas un izcīna minimālas uzvaras ar vienu vārtu pārsvaru. Zīmīgi, ka abām komandām līdzīgi augsts soda minūšu skaits regulārajā sezonā - par to liecina arī šie divi mači - divās spēlēs jau 19 noraidījumi. Nākamā nedēļa rādīs, vai Natick izdosies atspēlēties. Trešais mačs jau ceturtdien Kurbadā 19:30 - būs pieejama arī tiešraide.
 
Trešais pāris - Marels Būve kā zelta medaļnieki un pretī Taurus kā komanda, kas pieķērusies pēdējam playoff vagonam. Vērši noteikti nav tas parocīgākais pretinieks veterāniem Marels Būve. Par to liecina arī pirmā mača rezultāts - tikai bullīšos noskaidrots uzvarētājs - šoreiz Marels Būve.
 
Ceturtais pāris - divas tālākās EHL komandas - Brocēni/Lāčplēši A.I. un Ogres Ledus brāļi. Pagalam neveiksmīga nedēļas nogale OLB - piektdien Brocēnos piedzīvots zaudējums ar 0:2, svētdien Ogrē līdzīgi ar 0:3. Lai uzvarētu, ir jāgūst vārti, taču novērtēsim un pie sevis aplaudēsim abu komandu spēlētājiem, kas mērojuši vairāk kā 150km vienā virzienā, lai cīnītos par uzvaru.
 
2. nedēļa
 
R2
Kā pirmie, kas iesāka nedēļu, bija HK Mālpils, kas stājās pretī spēcīgajiem HK FLC. Pirmais mačs noslēdzās ar rezultātu 3:4 par labu FLC, taču jāatzīmē, ka Mālpilij bija visas iespējas izlīdzināt sēriju, gan noturot vadību pamatlaikā, gan uzvarot bullīšos, taču šoreiz FLC pieredze bija pārāka, sērijā panākot jau 2:0.
 
 
Trešā spēle jau FLC mājas hallē - VOLVO - vienos vārtos. Lai arī lielāko daļu spēles tablo rāda nepārliecinošu 1:0, Mālpilij neizdodas salauzt FLC vārtu vīru un beigās salūzt pati Mālpils, kas spēles izskaņā ielaiž vēl divus vārtus jāpiebilst, ka Mālpilij šajā spēlē nevar palīdzēt pat vairāki līderi, rezultāts likumsakarīgs. Trešajā spēlē nekas nemainās un rezultāts uz tablo, spēles beigās, identisks sērijas rezultātam 3:0. Paldies par, kā vienmēr, aizraujošo un skaisto cīņu Mālpilij! 
 
 
FLC iekļūst pusfinālā, kur cīnīsies pret Marels Būve / Taurus pāra uzvarētāju. Sākumā tā vien šķiet, ka uzvarētājs jau skaidrs arī otrajam pārim, cīnoties pirmajai pret astoto vietu, taču Taurus ir cita doma, ko pierāda neatlaidīgā cīņa otrajā mačā ( Taurus 2:3 Marels Būve) un pārliecinošākā uzvara, kādu ir izcīnījuši Taurus un lielākais zaudējums, kādu piedzīvojuši Marels šosezon - 4:0 par labu Taurus un sērijā panākts jau cerīgs 1:2. 28 un 29 marts rādīs, kurš būs pārāks un kurš dosies uz ledus randiņu ar FLC - R2 pusfinālā.
 
Trešo maču aizvadījuši arī HK Brocēni / Lāčplēši un Ogres Ledus Brāļi. Visā sērijā Ogrēniešiem izdevās gūt tikai vienus vārtus pamatlaikā, kuri starpcitu Ozolnieku ledus hallē varēja izrādīties arī izšķiroši, taču Brocēniem izdevās ar skaistu bullīti izcīnīt uzvaru un noslēgt sēriju ar pārliecinošu 3:0. Paldies OLB par izrādīto interesi šosezon pirmo reizi startēt EHL un ceram Jūs redzēt šeit arī nākamgad!
 
Ceturtais pāris - Natick un Rupuči vēl joprojām gaida trešo cīņu, kas Natick komandai var izrādīties arī pēdējā.
 
3. nedēļa 
 
R2
Augstākajā divīzijā marta noslēdzošajā nedēļā beidzot atkal tikās Rupuči un Natick un divos rezultatīvos mačos uzvaras izcīnīja Natick komanda fanu pulkiem gavilējot. Abas reizes Rupučiem bija iespējas sēriju noslēgt, taču Natick pierādīja, ka nav ar pliku roku ņemami. Otrajā mačā Natick rindās hattrick izpelnījās uzbrucējs Maksims Firsovs un ar piespēlēm nežēlojās Jevgenijs Azikovs. Abi šie kungi arī rotā augstākās ailītes personīgo sasniegumu tabulā. Piektā mača datums vēl nav nolemts, taču viens ir skaidrs - tas notiks šonedēļ. Tā kā abas komandas cīnās Kurbads ledus hallē - Olybet EHL nodrošinās tiešraidi mūsu youtube kanālā. Sērijas uzvarētājs tiksies pusfinālā ar Brocēni/Lāčplēši A.I. komandu.
 
Sēriju noslēdza un vairākus Taurus fanus apbēdināja Marels Būve, kas sērijas ceturtajā cīņā lielāko spēles daļu kontrolēja gaitu un punktu pielika divas ripas metot jau tukšos Taurus vārtos. Marels Būve pusfinālā tiksies ar tik pat pieredzējušajiem FLC. Pagaidām neviens neizsaka skaļas prognozes par to, kurš varētu iekļūt finālā, bet zinām, ka ciņa būs skarba gan laukumā, gan uz papīra.
 
4. nedēļa
 
R2
Brocēnieši beidzot sagaidījuši savus pretiniekus pusfinālam un tie ir *sākas bungu rīboņa* - Natick! Vieni no R2 divīzijas favorītiem Rupuči piecās ar goliem bagātīgās spēlēs piekāpjas Natick (ņemsim vērā - sērijā ar 2:0 vadībā bija Rupuči), spriedzes pilnā piektajā spēlē atspēljoties no 0:1 un izcīnot uzvaru ar rezultātu 3:1! Jau vēlreiz pierādas fakts, ka playoffā iespējams ir viss! Vai sekos pārsteigums arī pret Brocēniem.. ?
 
FLC komandai laukumā kāpj neatļauts spēlētājs - bez profila bildes, taču līga un Marels Būve par to ir lietas kursā - lai arī laukumā FLC izcīna uzvaru, mājaslapā rādās tehniskais zaudējums.
Sērijā 1:0 par labu Marels Būvei.
 
5. nedēļa
 
R2
Marels Būve, lai arī pirmajā cīņā piekāpās, taču tehniski ieguva kāroto uzvaru, bija veikuši kļūdu analīzi un spēja labot savu spēli laukumā, lai otrajā mačā nospēlētu neizšķirtu pamatlaiku un bullīšos uzvarēt FLC. Trešajā cīņā visu atrisināja otrais periods, kad Marels uz pirmajā ielaistiem vārtiem atbildēja ar trim precīziem šāvieniem FLC vārtu tīklā. Trešajā periodā atlika vien noturēt pārsvaru un svinēt uzvaru sērijā ar 3:0.
Jāpiemin, ka šī sērija ieies EHL vēsturē, jo pirmo reizi playoff tika piespriests tehniskais zaudējums, no kura varēja izvairīties, ja tiktu ievēroti noteikumi, līdz ar to arī sērija varēja izvērsties pavisam citādi.
 
Otrā krastā Brocēni ar Natick tikušies divreiz. Brocēni abos mačos pamatīgi papildinājuši savu spēlētāju statistiku un mērķis vēl joprojām ir skaidrs - bez aizķeršanās pacelt Oskara kausu, pusfinālā pieveicot Natick jau divreiz - ar 5:1 mājās un ar 5:0 izbraukumā. Izšķiroša cīņa uz Natick ledus notiks sestdien, kuru arī, visticamāk, varēs vērot tiešraidē Olybet EHL youtube kanālā.
 
6. nedēļa
 
R2
R2 divīzijā notika tikai viens mačs, kas arī pielika treknu punktu pusfināliem. Natick komandai neizdevās atkārtot ceturtdaļfinālā īstenoto - atspēlēšanos no 0:2 sērijā. Brocēni/Lāčplēši trīs mačos pārliecinoši pieveic Natick komandu, kopā gūstot 13 vārtus un ielaižot vien divus. Finālā gan nebūs tik viegli - Marels Būve iespējams ir visneparocīgākais Brocēnu pretinieks. Sezonā abas līgas spēcīgākās komandas tikās divreiz - Marels Būve pirmo cīņu uzvarēja papildlaikā, otro cīņu ar 2:0 pamatlaikā. Šonedēļa rādīs, vai Brocēniem izdosies pirmo reizi gūt vārtus pret Mareliešiem.
 
7. nedēļa
 
R2
Paši EHL grandi - Marels Būve un Brocēni/Lāčplēši A.I. - finālu atklāj divām spēlēm divas dienas pēc kārtas, kuru pamatlaiki noslēdzas neizšķirti - 1:1. Pirmajā mačā tā vien šķita, ka Brocēniem uzvara ir rokā, taču Marels pēdējā brīdī panāk izlīdzinājumu un ļoti garā bullīšu sērijā uzvar Brocēnus. Otrajā mačā tieši Brocēni ir tie, kas izlīdzina un uzvar pēcspēles metienos.
 

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

 • Jānis Puriņš (finanses un organizācija)
  27033996
  janis@entuziasti.lv
 • Roberts Pļāvējs (reklāma,mārketings un organizācija)
  28881115
  roberts@entuziasti.lv
 • Haralds Apinis (dizains un organizācija)
  29359757
  haralds@entuziasti.lv

GALVENAIS TIESNESIS:

Ainars Bitens (turnīra tehniskā organizācija un kalendārs)
29285886
ainars@entuziasti.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

 • Haralds Apinis - 29359757
  haralds@entuziasti.lv

FOTO UN VIDEO DEPARTAMENTS

 • Kristaps Mozgirs (mediju centra vadītājs)
  26399495
  kristaps@entuziasti.lv

DISCIPLINĀRĀ KOMITEJA

 • Kristians Markevics (Sastāvu atbilstība/spēlētāju atbilstība divīzijām), 26397117, km@entuziasti.lv
 • Andris Gūtmanis (DK komitejas vadītājs), 25612487, andris@entuziasti.lv