Olybet EHL Oskara kausa izcīņas apskats - R3 divīzija
30.04.2018

1. nedēļa
 
R3
R3 playoff kokā redzam daudz vieninieku. Pirmo maču pārliecinoši iesāka Ice Wolves, kas ar 5:1 pieveica Circle K, taču par iemeslu, iespējams, varam pieņemt ne-to-labāko dienu Circle K vārtsarga dzīvē, jo brīdī, kad vairs nevēlējās sargāt vārtus, tie tika vienkārši apgāzti. 
Atbildes spēlē jau pavisam cita motivācija un attieksme - Circle K uzvara soda metienos un izlīdzināts sērijas rezultāts.
 
Huligan un Olaine - arī divas ārpus-Rīgas komandas tikušies vienreiz - tikpat sīvi, cik regulārajā sezonā - 3:3(SO), 2:3(SO), attiecīgi 27 un 26 punkti un piektā un ceturtā vieta. Pirmais mačs par labu mājiniekiem Huligan - 3:2.
 
Piektdienas vakarā Pīles nepilnā sastāvā ieradās Brocēnos, lai cīnītos par uzvaru. Lai arī Pīlēm iespēju bija daudz, tās netika realizētas. Rezultāts ilgu laiku bija līdzīgs - pirmie vārti tika gūti tikai 3. Periodā Lanos labā, galā uzvarot ar 3:0. Rīgā prognozējam skarbu Pīļu atbildi pilnā sastāvā.
 
Kā nedēļas sensācija noteikti ir Pafbet uzvara pār Blackout, jo tieši Blackout ir komanda, kas R3 divīzijā izcīnījusi visvairāk punktu regulārajā sezonā, taču Pafbet knapi iekļuvuši playoff. Pafbet 2:0 spēlē un 1:0 sērijā pret favorītiem.
 
 
2. nedēļa
 
R3
 
 
Kamēr R2 divīzijā jau 2 pusfinālisti noskaidroti, R3 šonedēļ tika izlīdzināti rezultāti un iesākti come-back.
 
Pafbet iesāk nedēļu ar 4:0 uzvaru pret Blackout, kas bija jau otrais pārsteigums šajā pārī. Blackout - R3 regulārās sezonas čempioni nespēj divās spēlēs gūt vārtus pret 8. vietu. Ja tā nav sensācija, tad kas ir? Tiesa, trešais mačs arī neliecina par nekādu pārliecību, taču pirmais comeback solis ir sperts. Trešajā cīņā Blackout tikai bullīšos izcīna uzvaru un vieš cerības lauzt sēriju, pagaidām sērijā 2:1 Pafbet labā.
 
Pīles otrajā mačā sāk spēlēt tikai tad, kad atrodas jau 0:3 iedzinējos. Īsā brīdī tiek panākts 2:3, taču izlīdzināt rezultātu laika nepietiek. Viss tiek atlikts uz pēdējām cerībām - nokomplektēti labākie iespējamie sastāvi un trešajā mačā pamatlaiks nospēlēts neizšķirti ar abpusēji neieskaitītiem vārtiem - 0:0. Bullīšos pārāki ir Pīles, K.Markevics Pīļu vārtos spēlē izcili un sērijā panākts 1:2. Lanos centīsies noslēgt cīņu jau otrdien tiešraidē INBOX 21:15.
 
Otro cīņu aizvadījuši Olaine un Huligan, kas šoreiz tikās jau uz Olaines mājas ledus - kur jūtama absolūta dominance - 8:2 uzvara un izlīdzināts sērijas rezultāts 1:1. Šis pāris sola arī turpmākās spēles aizvadīt aizraujošā un agresīvā hokejā!
 
Circle K un Ice Wolves šonedēļ tikās divas reizes - un abas reizes rezultāts tik līdzīgs, cik vien playoff tas līdzīgs var būt - trešajā mačā bullīšos pārāki Circle K, atspēlējoties par pirmo sagrāvi no Ice Wolves un ceturtajā mačā atkal Ice Wolves pārspēj sarkanos ar 1:0. Sērijā 2:2 un izšķirošais, piektais sērijas mačs jau otrdien INBOX 18:45!
 
3. nedēļa
 
R3
R3 divīzijā šonedēļ 4 cīņas, turklāt 3 no tām vienā dienā. Pirmkārt - Blackout izdodas izlīdzināt rezultātu sērijā - tiesa, atkal tikai ar bullīšu palīdzību, taču fakts kā tāds, ka sērijā būs piektā cīņa, kas būs 3. Aprīlī Mogo ledus hallē 21:45. Būs karsti- paskatīsimies, kurš būs pārēdies lieldienu olas un kurš gatavojies izšķirošajam mačam starp R3 1. Un 8. vietu.
 
Otrkārt - arī Pīles ir saņēmušies, izcīnījuši arī otro uzvaru, lai izlīdzinātu sēriju, šoreiz pat astājot Lanos sausā. Tā saucamais “momentum” šoreiz ir Pīļu pusē, jo tieši viņi ir tie, kas izlīduši no bedres un tagad ir gatavi iet uz pilnu banku.
Pīļu un Lanos piektā cīņa notika neitrālā hallē - Ozolniekos. Notikumiem steidzoties pa priekšu un pielāgojoties lieldienu ritmam - trešās nedēļas apskatam pievienojam pirmo ceturtās nedēļas cīņu - Pīles pret Lanos GAME 5. Ozolniekos vairāki desmiti Lanos atbalstītāju ar taurēm un bungām, turpat blakus arī Pīļu kreklos tērpti līdzjutēji un liela daļa no Patriotu komandas, kas ieradušies atbalstīt savu treneri - vienu no Pīļu playoff rezultatīvākajiem spēlētājiem - Justu Ruicēnu. Tiesa - šodien Justs bez punktiem, tāpat kā visi citi Pīļu spēlētāji. Lanos izdodas ātri iegūt pārsvaru ar 1:0 un lielāko daļu spēles kontrolēt sev par labu. Spēles saspringumam seko līdzi vairāk kā 60 skatītāji tiešraidē, kas arī redz Lanos otros vārtus un izcīnīto vietu R3 pusfinālā. Lanos pusfinālā cīnīsies ar Ice Wolves.
 
Circle K un Ice Wolves spēlēja piekto maču un Ice Wolves bija tie, kas pielika punktu šai sīvajai sērijai, izcīnot uzvaru ar 4:2. Šajā pārī regulārās sezonas sestā vieta izsēdina bronas medaļniekus. Teorētiski pat ir iespējams, ka viss R3 apakšgals (5-8.vieta) izsēdina augšgalu jau pirmajā kārtā. Tas tik būtu gājiens. Nākamā nedēļa rādīs gan Ice Wolves pretiniekus pusfinālā, gan iznākumus pārējos pāros.
 
Huligan un Olaine, cinās ne tikai laukumā, bet arī epastos, taču pēc atrasta kompromisa, tiek aizvadīts 3. Mačs, kurā uzvaru izcīna Huligan, nonākot vienas uzvaras attālumā no pusfināla. Olaine darīs visu, lai panāktu arī ceturtu GAME 5 R3 divīzijā.
 
4. nedēļa 
 
R3
Bez pārsteigumiem neiztika arī knapi izslēgšanas spēlēs iekļuvušie Pafbet un R3 regulārās sezonas zelta medaļnieki Blackout, lai noskaidrotu pusfinālistu, bija vajadzīga sērijas izšķirošā, piektā spēle. Jau mača pašā sākumā komandas apmainījās ar bistamiem uzbrukumiem, taču savus momentus labāk spēja realizēt Pafbet, pirmajā periodā atklājot spēles rezultātu - 1:0. Blackout visu pirmo un otro periodu neizdevās iekarot Reiņa Kukuļa sargāto vārtu mūri un nonāca bezdibeņa malā, kad otros vārtus trešā perioda vidū guva Pafbet. Blackoutam izdevās vienus atspēlēt, taču Pafbet pielika punktu spēlei un visai sērijai ar vārtu guvumu tukšos vārtos - 3:1 spēlē, 3:2 sērijā un biļete uz pusfinālu kabatā!
 
Olaine un Huligan pēc gandrīz divu nedēļu ilgas pauzes aizvadīja sērijas ceturto spēli, kurš Olainei izrādijās liktenīgs - būdami iedzinējos sērijā ar 1:2, Olainei obligāti bija vajadzīga uzvara, lai turpinātu cīņu par pusfinālu, taču sērijas favorīti Huligan pēcspēles metienos ar 1:0 pārspēja Olaini un, līdzarto, visi ceturdaļfināli ir noslēgti un pusfinālisti noskaidroti! Pusfinālā Huligānus gaida R3 ‘melnais zirdziņš’ Pafbet. Sērijas pirmā spēle jau trešdien, 19:50 tiešraidē no Ogres!
 
5. nedēļa
 
R3
Trešdien, 11. aprīlī, iesākās abi R3 pusfināli - abi ļoti rezultatīvi.
Ar 6:2 Huligan svin uzvaru pret pafbet un 5:3 Lanos pieveicot Ice Wolves. Abos mačos zīmīgi ir tas, ka favorītkomandas panākušas 3 un pat 4 vārtu pārsvarus, taču pretinieki nav padevušies un samazinājuši vārtu starpību līdz minimumam.
Cīņas būs tikpat sīvas, cik ceturtdaļfinālos - tas nu ir skaidrs.
 
6. nedēļa
 
R3
R3 divīzijā abi pāri tiekās vienā dienā un spēlē vienā un tajā pašā laikā. Gan Lanos, gan Huligan izcīnīja smagas uzvaras pirmdienā un abas komandas pielika punktu sērijām trešdienā. Abi finālisti tiksies šodien jau pirmo reizi Brocēnos, oficāli atklājot Olybet EHL 7. Sezonas finālus. Komandas sezonā tikušās divreiz - abi mači bijuši vairāk kā rezultatīvi un katra komanda izcīnījusi uzvaru ar 2 vārtu pārsvaru. To pašu sagaidām arī no fināl cīņas!
 
7. nedēļa 
R3
Huligan un Lanos šonedēļ nevelk garumā - divas tikšanās reizes ar atpūtas dienu starpā. Pirmo maču ar 2:1 uzvar Huligan, pirmajā periodā panākot divu vārtu vadību. Lanos otrajā spēlē atrauj maisam galu vaļā, uzvarot ar 4:1. Abas komandas uzvarējušas viesos - priekšrocība būs tam, kas uzvarēs arī mājas spēles. Komandas nākamreiz tiksies 8. Maijā Kurbada ledus hallē.
 
KomandasGPPTS
MBV1840
BRC1735
RPC1730
MLP1827
FLC1827
NTK1821
OLB1820
PRD1819
TRS1819
TTR1817
SpēlētājiPTS
29
Zembergs 25
Pētersons23
Azikovs20
Melders19
Firsovs19
Andersons18
Indēvics18
Daugela17

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

 • Jānis Puriņš (finanses un organizācija)
  27033996
  janis@entuziasti.lv
 • Roberts Pļāvējs (reklāma,mārketings un organizācija)
  28881115
  roberts@entuziasti.lv
 • Haralds Apinis (dizains un organizācija)
  29359757
  haralds@entuziasti.lv

GALVENAIS TIESNESIS:

Ainars Bitens (turnīra tehniskā organizācija un kalendārs)
29285886
ainars@entuziasti.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

 • Haralds Apinis - 29359757
  haralds@entuziasti.lv

FOTO UN VIDEO DEPARTAMENTS

 • Kristaps Mozgirs (mediju centra vadītājs)
  26399495
  kristaps@entuziasti.lv

DISCIPLINĀRĀ KOMITEJA

 • Kristians Markevics (Sastāvu atbilstība/spēlētāju atbilstība divīzijām), 26397117, km@entuziasti.lv
 • Andris Gūtmanis (DK komitejas vadītājs), 25612487, andris@entuziasti.lv