Olybet EHL Oskara kausa izcīņas apskats - R4 divīzija
30.04.2018

 
R4
Rietumu konference
Nedēļu un pašu 2018. Gada playoff iesāka Zvaigznes un Ķīpsalas Peldbaseins - komandas, kurām raksturīgs pārdomāts hokejs. Atsaucoties uz pagājušo gadu, šķiet, ka Zvaigznes nepieļaus to pašu kļūdu un neizlidos pirmajā kārtā - tā vietā paspējuši jau izcīnīt divas uzvaras ar 3:0 un 3:2 bullīšos. Izšķirošais mačs iespējams jau šovakar Ozolniekos 20:30.
 
Rietumu konferences līderi un EHL jaunpienācēji - WOLF vakardien pirmo reizi izbaudīja īstu playoff garšu un ar 2:0 pieveica Latvijas Gāzes vienību, sērijā panākot 1:0. Jāatzimē, ka Latvijas Gāzei regulārajā sezonā divās tikšanās reizēs neizdevās uzvarēt Wolf komandu.
 
Austrumu konference
Austrumu konferencē pirmo un ceturto vietu šķir vien tikai 5 punkti. Līdzīgais punktu skaits gan neliek par sevi manīt pirmajā NMPD un Privatbank playoff spēlē, kurā dakteri ar 3:0 apspēlēja baņķierus. Jāpiemin, ka Privatbank komandai bija iespējas un viss vēl var mainīties uz otru pusi.
 
Haoss - 5. sezonas čempioni tikās ar Ice Wolves 2 - un kā vēl tikās! Pamatīga sagrāve par labu Haosam ar 7:1 - turklāt tālā izbraukuma spēlē. Jau šovakar redzēsim, vai vilki būs ņēmuši vērā kļūdas un varēs cīnīties.
 
 
2. nedēļa
 
R4
Zvaigznes iesāka pirmo nedēļu pārliecinoši, izcīnot divas uzvaras pret Ķīpsalu un otrajā nedēļā bija viens uzdevums - pielikt punktu sērijai, kas nekavējoties jau pirmdien arī tika izdarīts ar pārliecinošu 6:1 uzvarot Ķīpsalu. Sērijā bez liekiem jautāumiem - 3:0 un Zvaigznes gaida savus pretiniekus R4 ½ finālā!.
 
Zvaigznes tiksies pret WOLF / Latvijas Gāze pāra uzvarētāju, kuriem šobrīd sērijā ir izlīdzināts rezultāts 1:1 Otrajā mačā rietumu konfarences zelta medaļnieki WOLF nespēja panākt izlīdzinājumu un Latvijas Gāze svinēja pirmo uzvaru šosezon pret EHL jaunpienācējiem. Šonedēļ iespējams tiks noskaidrots Zvaigžņu pretinieks pusfinālā, taču tik pat labi šim pārim ir iespējams maģiskais Game 5, ļoti līdzīgus spēka samērus komandas demonstrē laukumā!
 
 
Privatbank un NMPD duelis bija šķietami vienos vārtos, jo pirmajos divos mačos Privatbank neguva nevienus vārtus, taču trešajā tikšanās baņķeri nav vēl gatavi doties vasaras brīvdienās , pusotras minūtes laikā gūst divus skaistus vārtus un nekas nav beidzies, kamēr nav beidzies - sērijā ar 2:1 joprojām vadībā NMPD - Šī nedēļa rādīs, kurš būs uzvarētājs šajā pārī.
 
 
Kā ceturtais R4 pāris: Ice Wolves 2 vienība un sīkstais Ogres Haoss. Pēc pirmā mača 7:1 sagrāves Ice Wolves ir savākušies, otrajā mačā piekāpjoties ar daudz pieklājīgo 1:3, taču trešajā, kad vairs atpakaļceļa nav, uzvara  3:1 un sērijā panākts 1:2 pret Ogrēniešiem. Playoff hokejs ir un būs neparedzamākā spēle pasaulē - tas nu ir fakts.
 
 
3. nedēļa
 
R4
R4 divīzijā sensācija - Latvijas Gāze izsēdina WOLF no iekustinātā playoff vilciena un vilki paliek vien ar atmiņām TOP 20 apskatā un zelta medaļām kaklā. Šādu pavērsienu negaidīja pat pati Nostradamus. Jāatzīmē, ka uzvarētājs nebija skaidrs līdz pat spēles beigām, jo trešais mačs noslēdzās pēcspēles metienos, savukārt ceturtajā WOLF viesa cerības izlīdzināt rezultātu, taču nesekmīgi. Latvijas Gāze konferences finālā tiksies ar sudraba medaļu ieguvējiem - Zvaigznēm, kas jau 2 nedēļas gaida pirmo pusfināla maču.
 
Austrumu krastā NMPD četros mačos izdevās pieveikt Privatbank - komandu, kas demonstrē lielisku sniegumu EHL debijas sezonā. Ceturtā cīņa pamatlaikā noslēdzās neizšķirti 0:0, kas arī apzīmē hokeju, kāds bija redzams laukumā - pārdomāts, tendēts uz aizsardzību un ar spēcīgu vārtu līniju. Bullīšos uzvaru dakteriem nes Pāvils Dāvis un pusfinālists ir noskaidrots!
 
NMPD pretinieks būs Ogres Haoss, kas ceturtajā cīņā aizsūtīja Ice Wolves 2 uz Rīgu sarūgtinātus. Haosa protokolos redzami tie paši uzvārdi, kas pirms 2 sezonām izcīnīja Oskara kausu R5 divīzijā un izskatās, ka vīri ir gatavi savus vārdus iegravēt vēlreiz. Tiesa, arī NMPD jau ilgi ir cerējuši nokļūt tik tālu, cik šobrīd ir tikuši. Visi pieci mači ir kalendārā un skaidrs ir tas, ka līdz 17. aprīlim būs zināms vismaz viens R4 finālists.
 
4. nedēļa
 
R4
Cīņu par austrumu konferences čempionu godalgām un par biļeti uz finālu uzsāka dakterīšu komanda NMPD un mežonīgais Haoss, kur dramatiskā pirmajā spēlē NMPD nespēja noturēt vadību un Haoss spēja divreiz atspēlēties, vienreiz no 0:2 un otrreiz no 2:3, bullīšos uzvaru izcīnot Haoss vienībai; sērijā 1:0. Nākamais mačs jau šodien, 21:00 uz Haosa ledus Ogrē.
 
Savu startu pusfinālam pacietīgi gaida Zvaigznes un Latvijas Gāze, sērijas atklāšanas spēle jau šovakar plkst. 20:30, kur Latvijas Gāze viesosies pie Zvaigznēm Ozolniekos.
 
5. nedēļa
 
R4
Haoss nonāk tādā pašā situācijā, kā ceturtdaļfinālā - izvirzījušies 2:0 sērijas vadībā, taču punktu tik ātri pielikt nespēj. Otro maču pret NMPD uzvarējuši ar 4:2, taču trešajā cieš pārliecinošu zaudējumu ar 0:3. NMPD šovakar darīs visu, lai pagarinātu sēriju līdz piektajai spēlei. Pret viņiem to ceturtdaļfinālā izdarīja Privatbank un viņi ir gatavi to izdarīt pret Haosu.
 
Zvaigznes un Latvijas Gāze tikušies divreiz- abas reizes rezultāts vienāds - 2:1 par labu Zvaigznēm, kas turpina savu uzvaru sēriju. Arī Latvijas Gāze, līdzīgi kā citas R4 komandas, ir gatava iet ar pilnu jaudu līdz pat piektajai spēlei. Izšķirošs mačs jau ceturtdien 19:00 Mogo hallē.
 
6. nedēļa
 
R4
R4 divīzijā Haosam bija nepieciešami vien trīs mači, lai uzvarētu regulārās sezonas čempionus NMPD. Trešajā cīņā Haoss lielākoties kontrolē spēli, NMPD gūst goda vārtus, lai viestu cerības minūti pirms beigām, taču Haoss pieliek punktu sērijai ar metienu tukšos vārtos. Finālā Haoss tiksies ar Latvijas Gāzes un Zvaigžņu pāra uzvarētāju. Zvaigznes pagaidām ir sērijas vadībā ar 2:0. Redzēsim, vai 11 dienu pauze sērijā būs Latvijas Gāzei nākusi par labu. Izšķirošs mačs jau šovakar Ozolniekos 20:30.
 
7. nedēļa
R4
Haosa un Zvaigžņu cīņa sāksies Ogres hallē 2. Maijā plkst 21:00, taču pēc tam Haoss savās mājās atgriezīsies vairs tikai vienu reizi, hallei slēdzoties uz vasaras sezonu. Kauss tiks pacelts vai nu Rīgā, vai Ozolniekos.
 

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

 • Jānis Puriņš (finanses un organizācija)
  27033996
  janis@entuziasti.lv
 • Roberts Pļāvējs (reklāma,mārketings un organizācija)
  28881115
  roberts@entuziasti.lv
 • Haralds Apinis (dizains un organizācija)
  29359757
  haralds@entuziasti.lv

GALVENAIS TIESNESIS:

Ainars Bitens (turnīra tehniskā organizācija un kalendārs)
29285886
ainars@entuziasti.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

 • Haralds Apinis - 29359757
  haralds@entuziasti.lv

FOTO UN VIDEO DEPARTAMENTS

 • Kristaps Mozgirs (mediju centra vadītājs)
  26399495
  kristaps@entuziasti.lv

DISCIPLINĀRĀ KOMITEJA

 • Kristians Markevics (Sastāvu atbilstība/spēlētāju atbilstība divīzijām), 26397117, km@entuziasti.lv
 • Andris Gūtmanis (DK komitejas vadītājs), 25612487, andris@entuziasti.lv