Olybet EHL Oskara kausa izcīņas apskats - R5 divīzija
30.04.2018

1. nedēļa
 
R5
Rietumu konference
Tā vien šķiet, ka Ķengarags vēl nav pazaudējis alus garšu, kuru vēl pirms nepilna gada dzēra no Oskara kausa. Pirmkārt - divīziju augstāk izcīnīta pirmā vieta konferencē. Otrkārt - divi mači ar mazāk kā 24h starp tiem - divas uzvaras - ar 1:0 un 4:1 pret Kreiso Krastu. Skatīsimies, vai oranžajiem izdosies salauzt Ķengaraga uzvaru gājienu. Izšķirošais mačs jau ceturtdien 22. Martā HS Rīga 23:00 - tiešraidē Olybet EHL Spēļu video youtube kanālā.
 
Ja vienā pārī cīnās rajoni, tad otrā pārī dzīvnieki - Ice Wolves 3 ar 2:1 bullišos uzvar Mamutus un atklāj sēriju savā labā. Skatīsimies, vai Mammoths fanu pulks spēs palīdzēt komandai izlīdzināt sēriju.
 
Austrumu konference
Divus mačus aizvadījuši HK RIX un Ledus Lāči.
Lai arī lāči ir izcīnījuši pirmo vietu un pusotru reizi vairāk punktu regulārajā sezonā, kārtējo reizi, pierādās fakts, ka playoff viss sākas no nulles un RIX ir pieteikuši sevi un pārsteiguši ikvienu - vienā nedēļā divas uzvaras - abas bullīšos. Izšķirošs mačs jau 22. Martā.
 
Kā noslēdzošie - Draugiem Grupa un Varan - komandas, kas regulārajā sezonā izcīnījušas attiecīgi bronzas un sudraba godalgas, tikušās divas reizes - abas uzvaras izcīnījuši viesi, sērijā veidojot 1:1. Nākamā spēle ļoti nozīmīga, jo dos priekšrocību izšķirošam mačam 25. martā.
 
2. nedēļa
 
 
R5
Austrumu konference:
 
 
Par to, ka izslēgšanas spēlēs viss sākās no nulles, ir pārliecinājušies visi, it īpaši R5 regulārā čempionāta zelta medaļnieki Ledus Lāči, kuri vēl pāris dienas atpakaļ atradās viena zaudējuma attālumā no izkrišanas pirmajā kārtā pret RIX. Šobrīd izskatās, ka Lāči beidzot ir modušies no ziemas miega, izcīnot divas sausās uzvaras - 3:0 un 2:0 - un sērijā jau 2:2. Šovakar plkst. 21:00 tiešraide no Mārupes halles, sērijas pēdējā, un izšķirošā 5.spēle par biļeti uz R5 1/2finālu!
 
 
Kamēr Lāči un RIX līdz pēdējam cīnās par iekļūšanu pusfinālā, Varan četrās spēlēs nokārto sev nākamo kārtu, pārvarot Darugiem Group barjeru, 3:1. Lai gan Draugiem Grupa sēriju iesāka diezgan spēcīgi - sausā uzvara viesos ar 2:0, sekoja Varan uzvaru gājiens, kuru trīs smagās un līdzīgās spēlēs Draugi apturēt nespēja. Tagad Varan ar nepacietību pusfināla stacijā gaida savus nākamos pretiniekus, kuri ieradīsies jau šovakar plkst. 23:00, kuri tie būs - RIX vai Ledus Lāči?
 
Rietumu konference:
 
Ledus laikmeta duelis - Mammoths pret Ice Wolves - ir uzņēmusi apgriezienus, kur pēc aizvadītām trīs cīņām vienu soli priekšā atrodas Wolves ar rezultātu 2:1 sērijā. ‘’Uz papīra’’ favorītu lomā atrodas Mamuti, taču realitātē vienai komandai izredzes uzvarēt ir tikpat lielas, cik otrai. Pirmajās divās spēlēs komandas apmainījās ar uzvarām bullīšos, taču trešajā spēlē Wolves priekšlaicīgi nokārtoja uzvaru pamatlaikā - 3:1. Sērijas 4.spēle jau otrdien, 22:30 INBOX hallē. Jāpiebilst, ka disciplīna šajā sērijā, pirms kāpšanas laukumā, tiek piestutēta pie Zamboni riepas, nu tā, lai nemaisās pa kājām...
 
No zvēriem pie rajoniem - Kreisais Krasts četru spēļu summā atzīst labajā krastā esošā Ķengaraga pārsvaru, līdz ar to, ne bez nervuzālēm, Ķengarags iesoļo pusfinālā un gaida zvēru dueļa iznākumu, kur pretī stāsies vai nu Vilki, vai Mamuti. KKR pēc nonākšanas iedzinējos sērijā ar 0:2 drosmes un cerības pilni uzsāka atspēlēšanos. Viena uzvara tika atgūta, taču spriedzes un vārtu pārpildītajā ceturtajā spēlē Ķengarags pielika punktu nebūt ne vieglajai sērijai - 3:1.
 
3. nedēļa
 
R5
R5 divīzijā vienu no sezonas saspringtākajiem mačiem aizvada Ledus Lāči un RIX. Sekojot līdzi apskatiem, zināms, ka Ledus Lāči izkļuva no iedzinēju lomas un izlīdzināja sērijas rezultātu no 0:2 uz 2:2. Piektais mačs Mārupes hallē pulcē vairākus desmitus fanu un pat ne-pārāk stabilajā tiešraidē grozās vēl 40 skatītāju. Piekto cīņu Ledus Lāči iesāk ar 1:0 pirmā perioda izskaņā, taču pēc otrā perioda tablo rāda jau 1:2 RIX labā. Ledus Lāci pamatīgi ierībina tribīnes, izlīdzinot rezultātu un uzreiz pēc tam panākot 3:2. RIX vienu reizi pamatīgi ieskandina lāču vārtu stabu un liek uzelpot Ledus Lāču faniem, kas neilgi pēc tam jau svin uzvaru ar 4:2. Paldies par sezonu RIX komandai un veiksmi Ledus Lāčiem konferences finālā pret Varan.
 
Rietumu konferencē Ice Wolves 3 un Mammoths tikušies vienu reizi - to pašu Mamuti bez liekām problēmām uzvar ar 4:0 un panāk sērijā 2:2. Piektā mača datums vēl nav nolemts, taču, ja tas notiks HS Rīga vai INBOX, tad EHL centīsies nodrošināt tiešraidi.
 
4. nedēļa
 
 
R5
Mammoths un Ice Wolves 3 pēc aizvadītiem četriem saspringtiem un emocijām bagātiem mačiem uzvarētāju nespēja noskaidrot, bija vajadzīga 5.spēle šajā sērijā, kurā Wolves pirmie izvirzījās vadībā - 1:0, taču Mammoths ortajā periodā atbildēja ar trīs vārtu guvumiem, uz kuriem Wolves nebija gatavi. Wolves darīja visu, kas bija viņu spēkos, tika gūti otrie vārti, taču trešajiem laiks nepietika; Mammoths izcīna uzvaru gan spēlē, gan sērijā ar rezultātu 3:2 un ar ausgtu paceltām galvām gaida tikšanos rietumu konferences finālā ar Ķengaragu.
 
Šovakar Mārupē savu pirmo savstarpējo cīņu pusfinālā aizvadīs Ledus Lāči un Varan. Iemetiens plkst. 21:00!
 
5. nedēļa
 
R5
R5 divīzijā viss norit pēc plāna - katrs pāris šonedēļ aizvadījuši divus mačus un iekrāsojuši līgas līderu tabulas ar četriniekiem - jeb četrām uzvarām katrai komandai izslēgšanas spēlēs. Tas nozīmē vienu - rezultātus izlīdzinājuši visi zvēri - gan Rīgas Ledus Lāči, gan Ogres Varan ķirzakas, gan Ķengaraga lapsenes, gan Mamuti fanu taurēm skanot. Komentāri lieki - cīņas par katru laukuma centimetru un līdz pēdējai sekundei.
Gaidām nākamo nedēļu, pēc kuras nebrīnīsimies, ja rezultāts būs 2:2 un 2:2.
 
6. nedēļa
 
R5
R5 divīzijā bez lieliem pārsteigumiem - Ledus Lāči ceturtajā mačā ar pārliecinošiem 5:2 uzvar Varan un iekļūstu ilgi kārotajā finālā.
Pret Ledus Lāčiem stāsies Mammoths un Ķengaraga pāra uzvarētājs. Šonedēļ abi smagsvari tikās divreiz un cīņa laukumā ir līdz pēdējai sekundei gan spēlētājiem, gan faniem. No 1:1 sērijā izlīdzināts uz 2:2 sērijā. Ķengaragam bija iespēja uzvarēt bullīšos jau 4. Spēlē, taču viss tika atlikts uz piekto maču, kas notiks 26. aprīlī HS Rīga plkst 23:00. Nāc atbalsti uz vietas, vai pieslēdzies tiešraidei!
 
7. nedēļa
 
R5
Piektajam mačam gatavojās ikviens - gan komandas, gan fani, gan tiešraides skatītāji. Troksnis hallē nevaldāms, taču to spēja pārkliegt Haralds un Kristians, kas vairāku desmitu skatītāju klātbūtnē komentēja Mamutu 4:0 uzvaru pār Ķengaragu. Ar šo maču arī noslēdzās Ķengaraga varonīgais gājiens, kas sākās 6. sezonā, pirmajiem izcīnot Oskara kausu, taču Mamuti gatavojas jau trešo reizi iedrukāt savus vārdus uz kausa.
Mamutiem pretim stāsies Ledus Lāči un asprātīgākie jau paspējuši nokomentēt šo kā ledus laikmeta finālu - Mamuti pret Ledus Lāčiem - uzvarēs labākais!
 

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

 • Jānis Puriņš (finanses un organizācija)
  27033996
  janis@entuziasti.lv
 • Roberts Pļāvējs (reklāma,mārketings un organizācija)
  28881115
  roberts@entuziasti.lv
 • Haralds Apinis (dizains un organizācija)
  29359757
  haralds@entuziasti.lv

GALVENAIS TIESNESIS:

Ainars Bitens (turnīra tehniskā organizācija un kalendārs)
29285886
ainars@entuziasti.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

 • Haralds Apinis - 29359757
  haralds@entuziasti.lv

FOTO UN VIDEO DEPARTAMENTS

 • Kristaps Mozgirs (mediju centra vadītājs)
  26399495
  kristaps@entuziasti.lv

DISCIPLINĀRĀ KOMITEJA

 • Kristians Markevics (Sastāvu atbilstība/spēlētāju atbilstība divīzijām), 26397117, km@entuziasti.lv
 • Andris Gūtmanis (DK komitejas vadītājs), 25612487, andris@entuziasti.lv