Olybet EHL Oskara kausa izcīņas apskats - R6 divīzija
30.04.2018

1. nedēļa
 
R6
Austrumu konference
No mežonīgās R6 austrumu konferences divus mačus jau ir aizvadījušas Ūsiņš un Priedaine, abās spēlēs triumfējot Ūsiņam, tiesa, abas uzvaras tika gūtas tikai ar vienu vārtu pārsvaru. Lielu lomu pirmajos divos mačos spēlēja Ūsiņa mūris Dāvis Strazdiņš, divās spēlēs ielaižot tikai vienu ripu. Vai Priedainei izdosies pārspēt Strazdiņu un Ūsiņu? Vai tomēr Ūsiņš ņems virsroku un ar pārliecinošu 3:0 sērijā iesoļos nākamajā kārtā? To uzzināsim jau šovakar 22:15!
 
Piektdienas vakarā “Kurbads” ledus hallē savu playoff sēriju atklāja austrumu konferences regulārās sezonas čempionvienība Shaman un Mammoths 2. Mammoths spēli iesāka pārliecinoši un pēc pirmā perioda atradās vadībā ar 1:0, taču otrajā trešdaļā laukuma saimnieki ar R6 superzvaigzni Vladislavu Kuzmiču priekšgalā sāka atspēlēšanās fāzi, otrajā periodā ne tikai izlīdzinot, bet arī pārņemot vadību un noturot to līdz spēles beigām - 2:1, sērijā 1:0.
 
 
2. nedēļa
 
R6
Austrumu konference:
 
Regulāro sezonu ne-pārāk-pārliecinoši iesākušais Ūsiņš pierāda, ka uztraukumam nav un nebija pamata un ka galvenie hokeja laukuma notikumi risinās pēc jaunā gada, un kā pirmie no R6 divīzijas iesoļo pusfināla kārtā, ceturtdaļfinālā četrās spēlēs tiekot galā ar vienu no šā gada EHL debitantiem - Priedaini. Ūsiņa lielākais trumpis šajā sērijā - vārtsargs Dāvis Strazdiņš. Tieši viņš liedza Priedainei turpināt sēriju un ar abām rokām ievelk Ūsiņu pusfinālā - 3:1 sērijā. Priedainei - paldies un tiekamies jau septembrī!
 
Klusām un nemanāmi Shamans ar 3:0 sērijā izsēdina Mammoths 2 no tālākās cīņas par Oskara kausu, un pusfinālā tiksies ar Ūsiņu. Lai gan sērijā rezultāts graujošs, divas no trim cīņām beidzās tikai ar vienu vārtu starpību. Shamaņiem rezultātu taisīja visas maiņas un tas ļoti labi atspoguļojas sērijas rezultātā, nevis, kā ierasts, to darīja tikai divi vai trīs spēlētāji. Mamutu fanu bāzei tik atliek turēt īkšķus par R5 divīzijas komandu.
 
Rietumu konference:
 
Pagaidām tikai vienu spēli savā starpā aizvadījušas Ledus Veči un Zibens, kur Veči knapi izcīna uzvaru ar minimālo 2:1. Zibens līdz pat spēles pēdējai sekundei centās panākt izlīdzinājumu, taču laiks nebija viņu pusē un sēriju ar uzvaru atklāja Ledus Veči. Sērijas nākamā spēle jau šovakar Kurbada ledus hallē plkst. 22:00.
 
R6 regulārās sezonas čempioni Tukuma Brāļi arī izslēgšanas spēlēs domā tikai un vienīgi par zeltu un cīņu par Oskara kausu viņi ir iesākuši ar vērienu - 2 spēles, 2 sausās uzvaras pret Ice Warriors. Tukumā uzvara ar 4:0, Mārupē ar 2:0. Warrioriem līdz sestdienai ir laiks atgūt vārtu gūšanas garšu un maksimāli sagatavoties, lai izmanotu iespēju aizķerties šajā sērijā un ja kāda komanda uz to ir spējīga - tad Warriors tāda ir noteikti!
 
 
3. nedēļa 
 
R6
Kamēr citi dodas kaujā par pusfinālu, asutrumu konferences finalisti - Ūsiņš ar Shaman - aulēkšo visiem pa priekšu un piektdienas vakarā uzsāka cīņu par R6 divīzijas finālu, kur Shaman sērijas pirmajā spēlē ar rezultātu 2:1 savās mājās pārspēja Ūsiņu un sērijā panāk rezultātu 1:0. Abām komandām precīzi nedēļa laiks, lai sagatavotos sērijas otrajam mačam.
 
 
 
Ledus Veči un Zibens paspēja aizvadīt divas spēles. Zibens, nonākot iedzinējos sērijā pēc pirmās spēles, spēja savākties un sērijas otrajā spēlē demonstrēja pārliecinošu sniegumu visa mača garumā un panāca neizšķirtu sērijā - 1:1. Arī trešo spēli Zibens iesāka aktīvi, neļaujot Večiem uzsākt uzbrukumus un tas nesa augļus - nopelnīts vairākums un 1:0 uz tablo. Taču Veči atbildi parādā nepalika un uzsāka “comeback” - trešajā trešdaļā panāca neizšķirtu, pēc kura sekoja pēcspēles metienu sērija, kurā pārāki bija Veči un sērijā 2:1 Ledus Veču labā.
 
Tukuma Brāļi pēc pārliecinoši aizvadītām divām spēlēm un tikpat uzvarām pret Ice Warriors bija apņēmības pilni sestdien noslēgt sēriju. Warriors ne pirmajā, ne otrajā spēlē nespēja tikt pie vārtu guvuma. Trešo spēli iesāka aktīvi abas komandas, kā viena, tā otra komanda izceļoties ar noraidījumiem, taču pēc diviem nospēlētiem periodem uz tablo spīdēja divas apaļas nulles. Trešo periodu Warriors iesāka ar noraidījumu un Tukums, pēc vairākiem mēģinājumiem beidzot realizēja vairākumu. Brāļi spēja noturēt vadību līdz spēles beigu svilpei un trijās spēlēs neielaižot nevienu (!!!) ripu iesoļo tālāk pusfinālā.
 
4. nedēļa
 
R6
Kamēr citas komandas šonedēļ tikai uzsāks pusfinālu, Shaman ir vienas uzvaras attālumā no R6 divīzijas fināla, atrodoties vadībā ar rezultātu 2:0 sērijā pret Ūsiņu, un cer tam pielikt punktu jau šovakar plkst. 22:15 Mārupē! Vienmēr nepiekāpīgais Ūsiņš darīs visu, lai izkļūtu ārā no bedres, kuru paši sev, diezgan negaidīti, ir izrakuši. Mājas ledus noteikti dos priekšrocību!
 
Tikmēr Ledus Veči aizvadītajā nedēļā izcīnija vajadzīgo sērijas trešo uzvaru un četru spēļu summā tiek galā ar Zibeni, kurus atkal piemeklēja izslēgšanas spēļu neveiksme, jau otro gadu pēc kārtas, neskatoties uz prognozēm, diemžēl, izstājas playoff pirmajā kārtā.. tikmēr Večus uz randiņu mežonīgajā rietumu konferences finālā gaida Tukuma Brāļi, un pirmā tikšanās reize jau šodien, tiešraidē no Kurbads ledus halles plkst. 22:00! Nepalaid garām!
 
5. nedēļa
 
 
R6
Austrumu konference
Ūsiņš, nonākdams iedzinējos konferences finālsērijā ar 0:2 pret Shaman, nedomā uz ledus izmest balto karogu - pēc piedzīvotiem diviem zaudējumiem sērijas trešajā spēlē tiek gūta pārliecinoša uzvara ar rezultātu 3:1 un tiek panākta 4.spēle, kura notiks jau šovakar 22:15 Mārupē, kur Shaman viesosies pie Ūsiņa!
 
Rietumu konference
Trakajos rietumos, kur konferences finālā tiekās Ledus Veči ar Tukuma Brāļiem, sērija ir sākusi uzņemt straujus apgriezienus un pēc divām aizraujošām, un netīrām cīņām sērijā neizšķirts - 1:1. Abas komandas izcīnija uzvaras savās mājas hallēs - Veči Kurbadā ar 3:1, savukārt Brāļi Tukumā ar minimālo 1:0. Sērijas trešā spēle jau šovakar 22:00 Kurbadā.
 
6. nedēļa
 
R6
Austrumu Konference
Arī R6 divīzijā tika noskaidroti abi finālisti, Rietumu konferences pārim tas aizņēma četras spēles, kamēr Austrumiem bija vajadzīgas visas piecas. Shamans, neskatoties uz līderu traumām, piecu spēļu summā tiek galā ar Ūsiņu, piektajā spēlē izcīnot uzvaru ar rezultātu 4:1. Tikai viena uzvara šķira Ūsiņu no varoņdarba paveikšanas, atspēlējoties no 0:2 sērijā, taču jau otro gadu pēc kārtas Ūsiņam, diemžēl, neizdodas uzvarēt izšķirošajā pusfināla spēlē un iekļūt finālā. Tikmēr Shamaņiem laiks nedaudz uzkrāt spēkus un jau sestdien jādodas uz Tukumu, kur finālā viņus gaida Tukuma Brāļi!
 
Rietumu konference
Ledus Večiem, līdzīgi kā Ūsiņam, playoff neveiksmes turpinās jau otro gadu pēc kārtas un 2017.gada R6 vicečempioni pusfinālā četrās spēlēs piekāpjas spēcīgajiem Tukuma Brāļiem. Izšķirošajā ceturtajā spēlē Veči gāja uz pilnu banku - savākts gandrīz labākais iespējamais sastāvs un “īsais” soliņš. Abas komandas pirmajā periodā apmainījās ar vārtu guvumiem, taču vairāk vārtu guvumi pamatlaikā netika gūti un sekoja bullīšu sērija, kurā Tukumnieki aizsūtija Večus vasaras brīvdienās. Savukārt Tukums jau šo sestdien gatavojas uzņemt Shamaņus finālsērijas pirmajā spēlē!
 
7. nedēļa
 
R6
Pirms Tukuma Brāļu un Shamans finālsērijas pirmās spēles bija skaidrs viens - Shamaņiem būs jāiztiek bez savas pirmās triecienmaiņas, kura šajā playoff turnīrā ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ Shaman spēlē finālā. Tukumnieki Shamaņus nežēloja - pirmajā periodā samestas piecas ripas, trešajā vēl trīs - 8:0 gala rezultāts. Lai gan spēles rezultāts liels, sērijas rezultāts no tā nemainās - 1:0 par labu tukumniekiem. Shamaniešiem pietiekami daudz laika, lai izvēdinātu galvas un sagatavotos nākamajam mačam, kurš notiks 11.maijā, plkst. 20:15 Kurbada ledus hallē.
 
KomandasGPPTS
TMB1943
LDV1938
WRS1935
ZIB1935
BL21932
LL21931
SHM1929
USN1928
PRE1926
MT21925
SpēlētājiPTS
28
Vītols23
Pone 19
Dzalbs19
Epners18
Šķēls16
Goba16
Pone 15
Veikša15

ORGANIZATORISKIE JAUTĀJUMI:

 • Jānis Puriņš (finanses un organizācija)
  27033996
  janis@entuziasti.lv
 • Roberts Pļāvējs (reklāma,mārketings un organizācija)
  28881115
  roberts@entuziasti.lv
 • Haralds Apinis (dizains un organizācija)
  29359757
  haralds@entuziasti.lv

GALVENAIS TIESNESIS:

Ainars Bitens (turnīra tehniskā organizācija un kalendārs)
29285886
ainars@entuziasti.lv

DIZAINS (komandu formas un logo)

 • Haralds Apinis - 29359757
  haralds@entuziasti.lv

FOTO UN VIDEO DEPARTAMENTS

 • Kristaps Mozgirs (mediju centra vadītājs)
  26399495
  kristaps@entuziasti.lv

DISCIPLINĀRĀ KOMITEJA

 • Kristians Markevics (Sastāvu atbilstība/spēlētāju atbilstība divīzijām), 26397117, km@entuziasti.lv
 • Andris Gūtmanis (DK komitejas vadītājs), 25612487, andris@entuziasti.lv