Ja playoff sāktos šodien

Kristaps Mozgirs | entuziasti.com 24.02.2020
 • Stils 2
 • Stils 3
 • Stils 4
 • Stils 5
 • Stils 6
 • Stils 7
 • Stils 8
 • Stils 9
 • Stils 2
 • Stils 3
 • Stils 4
 • Stils 5
 • Stils 6
 • Stils 7
 • Stils 8
 • Stils 9

Ja playoff sāktos šodien.

 

Esam nospēlējuši no 933 no 989 regulārās sezonas spēlēm, kas ir 94% spēļu, taču šobrīd noteikti nav zināmi 94% izslēgšanas spēļu dalībnieku. Pat ne 90%. Vēl atlikušajās 56 spēlēs var mainīties, vai komanda varēs pulcēt savus fanus uz izslēgšanas spēlēm, vai arī jau laicīgi sākt vasaras brīvlaiku.


E8
E8 divīzijā skaidru “JĀ” izslēgšanas spēlēm ir pateikušas visas 8 komandas, taču nav vēl skaidrs 5-6-7-8 vietu sadalījums. Pastāv pat iespēja, ka visi četri pretinieki pabeigs sezonu ar 36 punktiem.

Tikmēr augšgalā visu mājas apmeklētāju uzmanība sezonas garumā bijusi pievērsta Vikingu graujošajai spēlei, tiem garām uz brīdi ir pasoļojuši Varan 2, kuri šobrīd rotā divīzijas augstāko vietu. Ja playoff sāktos šodien, tad Varan cīnītos pret Vella Kalpiem, taču notikumu sakritības rezultātā var gadīties, ka Varan nāksies samierināties tikai ar divīzijas bronzu, jo atlikuši paši interesantākie mači vietu sadalīšanai - Varan 2 pret Priedaini 3, Priedaine 3 pret Vikingiem, kas visi būs medaļu mači.
Iespējams šim plakātam pēc 2 nedēļām būs divreiz lielāka vērtība - lai parādītu, cik ļoti viss var sagriezties kājām gaisā. Skaidrs ir tikai tas, ka šīs ir tās astoņas komandas, no kurām viena cels Oskara kausu.

Katrā ziņā - izmēģinājuma turnīrs 18 komandām, sadalot tās 3 konferencēs ir bijis patiesi elpu aizraujošs.

E7

Ja astotajā divīzijā plakātā ievietotie logo nevar mainīties, tad E7 divīzijā vēl gandrīz nekas nav skaidrs. Dažām komandām, kas ir salīdzinoši tālu no playoff svītras ir atlikušas vēl pat 3 spēles, kurās pēc EHL nolikuma var izcīnīt 9 dārgus punktus - piemēram Mamuti 2, kuri šobrīd nav Playoff zonā, veiksmīgu sakritību rezultātā var pacīnīties pat uz otro vietu divīzijā.

Tikmēr tie punkti, kas nepieciešami Mamutiem, ir tik pat svarīgi arī komandām, kas, ja šodien sāktos playoff, tur atrodas.

100% skaidra un apsveicama ir tikai Pilsētas Leģendu dedzība iemest 78 vārtus, ielaist 32 un rezultātā izcīnīt 15 pamatlaika uzvaras - par to arī biļete uz E6 divīziju EHL 10. Sezonā ar skaistām zelta medaļām kaklā.

Aizstāvēt 1. Vietas godu cīņa par Oskara kausu patraucēs septiņas citas komandas. Šobrīd tās ir : Ķengarags 2 (100%), Patrioti 2 (100%), Oileris (100%), Capitalis (100%), Ice Wolves 4 (100%), Cargo serviss un Pagāni 2. Pēdējos 2 var izspiest Shamans 2 un Mammoths 2.E6

Lai arī šķiet, ka sestajā divīzijā gandrīz visas spēles nospēlētas, tomēr papētot tabulu redzam, ka atlikušās 4 spēles būs ļoti ļoti nozīmīgas izslēgšanas spēļu lejasgala sadalījumam.

Vienīgais, kas ir skaidrs - medaļu sadalījums, kas pienākas Rīgas Dūžiem, Ledus Večiem, Regrand un Tukuma Brāļiem.

 

Tiesa šī divīzija, līdzīgi kā E5 un E7 (patiesībā arī E4 un E8) visu sezonu bija pārsteigumiem pilna, kā piemērs - Ledus Veči ne reizi nav pabijuši 1. vietā, toties, kad bija aizvadīta tikai ceturtā daļa sezonas (septembris/oktobris), kopā ar Rīgas Dūžiem abi dalīja pēdējās vietas turnīra tabulā - Dūži #14 un Veči #13, tobrīd tabulas pirmajās pozīcijās gozējās HK RIX un Kamikadzes! Stabili visu sezonu TOP5 ir aizvadījušas tikai divas komandas - HK Tukuma Brāļi ii un HK Regrand!

 

Pēdējās spēles izšķirs vietu sadalījumu play-off tabulā un attiecīgi arī noskaidros pretiniekus un pēdējās ceļazīmes īpašniekus - par šo pozīciju cīnās Zibens, Ūsiņš, Haoss, Ledus Lāči un Varan - viens no viņiem būs lieks E6 playoff tabulā!

 

E5
Piektajā divīzijā apsveicam Arta Ābolus ar 1. Vietu. Wildcard sadalījums un līdzīgie punkti konferenču tabulā liecina par vissabalansētāko un vissīvāko E5 divīziju EHL vēsturē. Kā piemēru varam minēt Steevice komandu, kuriem nepieciešams tikai 1 punkts, lai nodrošinātu playoff, taču ja viņiem neizdodas izcīnīt vienu punktu un L&L uzvar Briedi, tad Steevice noslīd uz 9. Vietu. Tai pat laikā RSU vēl var pacīnīties par augstāka kaluma medaļu, kā arī teorētiski vājāku playoff pretinieku, taču ja RSU punktus neizcīna, tad varēsim apsveikt Vairogu ar sudraba medaļām - tikai un vienīgi savstarpējo spēļu dēļ.

 

Shamans ir nodrošinājuši pirmo vietu Rietumu konferencē, taču kopējā komandu tabulā viņi ieņem tikai piekto vietu. Kreisais Krasts sezonu ir pabeiguši ceturtajā vietā, izcīnot jau daudz lielākas iespējas (nekā pagājušajā gadā) pārvarēt pirmo playoff kārtu un sasniegt ilgi kāroto pusfinālu.
E4

Ceturtajā divīzijā starp 13 komandām punktu sadalījums ir diezgan sīvs. Toerētiski pietiek vien ar astoņām pamatlaika uzvarām, lai nodrošinātu iekļūšanu playoff un šo sasniegumu šobrīd šobrīd ir panākušas vairākas komandas. Ja playoff sāktos šodien, tad Tukuma Brāļi cīnītos ar Ice Wolves 2, taču Ice Wolves 2 vietu var iegūt Zvaigznes vai Circle K. Tai pat laikā Ice Wolves 2 vēl var aizcīnīties līdz pat bronzas medaļām.

Atlikušajās spēlēs noskaidrosies viss neskaidrais. Komandām, kas sevi vēl neredz šajā attēlā - laiks sarosīties un cīnīties līdz galam.E3

E2/E3 apvienotā divīzija atdalījās viena no otras tikai pirms pāris nedēļām. Pēc sadalīšanās nospēlēts savstarpējais aplis divīzijas ietvaros sadalījis arī izslēgšanas spēļu dalībniekus. Rets gadījums, bet playoff iekļūst visi - šeit tikai atkarīgs tas, kurā pozīcijā.

E3 divīzijā šobrīd Negaiss ieņem godpilno pirmo vietu, kas automātiski kvalificētos izslēgšanas spēļu pusfinālam, taču šo godu var atņemt vai nu Dzintars, vai arī Rietumu Banka. To mēs noskaidrosim pavisam drīz - un pilnīgi noteikti tiešraidē.

Bez medaļām būs jāiztiek Rupučiem, un skaidrs ir tas, ka neviens “lejasgala” pretinieks nebūs ar pliku roku ņemams, jo šajā līmenī uzvarēt var jebkurš.E2

E2 divīzijas pastarīši Olaine ar 18 punktiem ir paziņojuši, ka playoff nepiedalīsies, kas E2 divīzijā izveido līdzīgu situāciju, kāda tā bija pirms gada - pirmā un otrā vieta divīzijā automātiski kvalificējas Oskara kausa izcīņas pusfinālam. Tieši šo pašu lauciņu - pirmo vietu - pirms gada ieņēma Ice Wolves spēcīgāka blice, taču otrajā vietā šogad pievienojas pauzi paņēmušie HK Mālpils. Tiesa, ja Unimars izdosies uzvarēt zelta medaļniekus un WOLF izcīnīs divas uzvaras, tad var Mālpils palikt pat bez medaļām. Skaidrs ir tas, ka skaidrs nav nekas - Arī OLB 2 no piektās pozīcijas labi pacīnoties vēl var iegūt bronzas medāļus. NMPD tikmēr var asināt slidas un zīlēt, kura komanda paliks trešajā vietā.

E1
Mūsu elites divīzijā ir nospēlēti divi pilni apļi gan ar savām komandām, gan ar NAHL sadarbības komandām - vairāk punkti atnākuši tieši uz EHL līgu, kurā pirmo vietu šobrīd ieņem 8. Sezonas Oskara Kausu izcīnījušie Trimen Tractors. Viņu pretinieks būtu Marels Būve, kuru vārdi Oskara kausā iegravēti vairākkārt, kas vien pierāda to, ka izslēgšanas spēles būs sīvas un ar putām uz lūpām. Taču, kā zināms - vēl atlicis nospēlēt vienu savstarpējo apli, kurā veiksmīgs Brocēnu uzvaru gājiens un pāragras svinības Trimen Tractoram var sagriezt visu otrādāk. Tas vien mums rāda, ka 3 punktu sistēma turnīra tabulas padara ļoti neparedzamas.

Principiāls duelis būs arī starp OLB un Brocēniem, kurus abus šķir tikai 2 punkti un viens mačs - zīmīgi, ka abas komandas viena no otras atrodas ļoti tālu - 300 kilometri turp un atpakaļ.

CC3

Divīzijas rezultivitātes līderi

KomandasW
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
SpēlētājiP
  
  
  
  
  
  
  
  
  
Fona attēlsFona attēls